Kapat
Arama
Filters
Kapat

Sıkça Sorulan Sorular

1. Kariyer Akademi nedir? Faydaları nelerdir?

Kariyer Akademi, öğretmen ve öğrencinin aynı ortamda ve aynı anda bulunmalarına gerek kalmadan, internet teknolojileri aracılığıyla gerçekleştirilen eğitim ve öğrenim faaliyetleridir. Öğrenciler sunulan ders içeriklerine istedikleri zaman ulaşabilirler. Kariyer.net e-eğitimleri sayesinde;

 • Öğrenme zamanına kendiniz karar verebillir,
 • İnternet erişiminin olduğu her yerden eğitimlere ulaşabilir,
 • Kendi öğrenme hızınızda, istediğiniz zaman, istediğiniz kadar öğrenebilir,
 • Eğitimlere ve bilgiye tekrar tekrar ulaşabilir,
 • Eğitim masraflarından tasarruf edebilirsiniz.

 

2. Kariyer Akademi'de nasıl e-eğitimler var?

Kariyer Akademi'de; Kişisel Gelişim eğitimleri, Kalite-Yalın eğitimleri, Mesleki eğitimler ve Microsoft eğitimleri gibi daha birçok profesyonel gelişim eğitimleri bulunmaktadır.

 

3. Kariyer Akademi'de e-eğitimler sesli mi?

 • Genellikle sesli olan e-eğitim mevcut olmak ile birlikte, bazı e-eğitimler sesli değildir. Sesli olmayan e-eğitimlerin sayfalarında "Eğitimde seslendirme yapılmamıştır." bilgisi yer almaktadır.
 • E-eğitimlerden sesini kısarak ve sadece ekranda yazılan yönlendirmeleri okuyarak da faydalanmak mümkündür.

 

4. Kariyer Akademi'de e-eğitimleri izleyebilmem için bilgisayarımın özellikleri ne olmalı?

 • Monitörünüzün 1024x768 veya üstü bir çözünürlüğe sahip olması gereklidir.
 • Sesli eğitimlerde sesi duyabilmek için bilgisayarınızda ses kartı ve hoparlör bulunmalıdır.
 • Eğitim içeriklerini izleyebilmeniz için Internet Explorer versiyon 6 veya üstü web tarayıcınız olmalıdır.
 • İnternet bağlantınız olmalıdır.
 • Eğitim içeriklerindeki animasyonları görebilmek için bilgisayarınızda Flash 9 oynatıcısı yüklü olmalıdır.

Daha detaylı bilgiye; incelediğiniz eğitimin sayfasında, "Eğitim Özellikleri" alanında "Sistem Gereksinimleri" bilgisini görebilirsiniz.

 

5. Kariyer Akademi'de, e-eğitim sonrası sertifika veriliyor mu?

Sertifikalı e-eğitimler kategorisinde yer alan bütün eğitimlerimiz için, başarı sertifikası veya katılım sertifikası verilmektedir. Sertifikanız eğitiminizi tamamladığınızda iletmiş olduğunuz adresinize kargo ile gönderilmektedir. Sertifikalı e-eğitimler kategorisi dışında yer alan eğitimlerimizde sertifika bulunmamaktadır.

Sertifika özelliğinde "E-sertifika" yazan eğitimlerimiz için; sertifika gönderimi yapılmamaktadır. Eğitime başladığınızda ekranda yer alan "Sertifika İndir" butonu ile PDF sertifikanızı tedarik edebilirsiniz. 

 

6. Kariyer Akademi'de e-eğitimleri satın almak için ne yapmalıyım?

 • Üye Olarak: https://www.kariyerakademi.net/login?from=uye-girisi adresinden üye girişi yaptıktan sonra satın almak istediğiniz e-eğitimleri, detaylı e-eğitim tanıtım sayfalarındaki "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak tek tek sepetinize atabilirsiniz. Sonrasında Alışveriş Sepeti sayfasından "Satın Al" butonuna tıklayabilirsiniz.

 • Üye Olmadan: Henüz üye girişi yapmadıysanız; "Üye olmadan devam et" alanında sadece e-mail adresiniz ile veya üyelik bilgileriniz ile giriş yaparak alışveriş adımlarına devam edebilirsiniz. Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girebilir ve  satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kariyer.net'te kredi kartına dair tüm bilgilerin, Thawte ile yapılan 128 bit SSL protokolü ile tam güvence altındadır. Kredi kartı numaraları kesinlikle saklanmamaktadır.

 

7. E-Eğitimleri sadece kredi kartıyla mı satın alabilirim?

Evet, dilediğiniz e-eğitimi kredi kartı ile satın alabilirsiniz. Havale ile ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

 

8. Satın aldığım e-eğitime nasıl ulaşabilirim?

kariyerakademi.net'in sağ üst köşesinde, isminizin hemen altında açılan menüden Eğitimlerim seçeneğine tıklayarak aldığınız eğitimlere ulaşabilirsiniz.

 

9. E-eğitimin "kullanım süresi" nedir?

 • Satın aldığınız tarihten itibaren başlayan, e-eğitimin detay sayfasında Eğitim Özellikleri alanında belirtilen süre başlamış olacaktır. (Örneğin; e-eğitimin kullanım süresi 60 gün ise; satın aldığınız tarihten itibaren 60 gün boyunca, istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleme hakkına sahip olacaksınız.)

 • Eğitime erişim sağlayabileceğiniz son tarih; kariyerakademi.net'in sağ üst köşesinde, isminizin hemen altında açılan menüden Eğitimlerim seçeneğinde yer almaktadır.

Her eğitimin kullanım süresi farklıdır.

 

10. E-eğitimin "eğitim süresi" nedir?

 • E-eğitim videolarının toplam süresini göstermektedir. Bu bilgi; eğitim detay sayfalarında Eğitim Özellikleri alanında yazmaktadır.

 

11. Aldığım e-eğitimleri öz geçmişimde nasıl gösterebilirim?

Eğitimlerim sayfasında, her e-eğitimin altında "Özgeçmişime Ekle" butonu yer almaktadır.

 • Kariyer.net üyesi iseniz;  butona tıkladığınızda karşınıza Kariyer.net sisteminde kayıtlı olan öz geçmişleriniz gelecektir. Seçmek istediğiniz öz geçmişi işaretleyerek “Özgeçmişe ekle” butonu ile e-eğitimi aldığınıza dair bilgi özgeçmişinizde yer alacaktır.

 • Kariyer.net üyesi değilseniz; öncelikle Kariyer.net’ e üye olabilir, sonrasında ise almış olduğunuz e-eğitimi aynı süreçleri takip ederek yeni yaratacağınız öz geçmişinize ekleyebilirsiniz.